Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

A gear herşey için bilgi

2 posters
YazarMesaj
ANTİGUARDİANS
Düdük Admin
Düdük Admin
ANTİGUARDİANS

Erkek
Domuz
Düdük Replemeleri.)) : 5
Lakap : XLR

A gear herşey için bilgi Empty
MesajKonu: A gear herşey için bilgi   A gear herşey için bilgi Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 6:38 pm

A-GEAR Kasmanın Kolay Yolları

Öncelikli olarak AG kasmanın en kolay yolu Saldırı build olmaktır. Saldırı buildden kasıt şudur. Öncelikle statlarınızı sıfır hızlı havada asılı durabilen 30 level motoruna göre vermelisiniz. Bu motor için statlarınızı 40 saldırı, 30 savunma ve 40 kalkan olacak şekilde ayarlamalısınız. Hızlı motor için ise ve 380 hızlı 27 level motoru kullanmalısınız. 30 level motorunun statları bu motorun istediği değerleri karşılamaktadır. Her 2 motorda şehirde bulunan markette satılmaktadır. Yakıta gerektikçe (gemi ağır, çok ağır dedikçe) stat vermelisiniz. Ancak 31’i kesinlikle geçmemelisiniz. Geminiz ağır dediğinde fazla yakıt yakmanın haricinde problem yaşamasanız da çok ağır dediğinde iticilerinizi kullanamayıp uçan tabut haline gelme riskiniz mevcuttur. Levelinize göre haritalarda kasmak (sizi fazla zorlamayan ve bol yaratık bulunan haritalar, görevleri yapmak, ve bazı özel haritaları iyi kullanmak gerekir. (Örn. 49 lvl bark görev haritası, 58 level Düş Adası görev haritasında çok fazla oyuncu olmadığı için görevi tamamlamadan rahatça en az 10 level seri bir şekilde kasabilirsiniz.)

AG STATLARI

Yukarıda AG statları ile anlattıklarıma ek olarak, AG lerin En önemli statları Saldırı ve ruhtur. Diğer kullandığı Statlar yakıt ve kalkandır. Manevra AG için 1 olarak kalmalı hiç stat verilmemelidir. Yakıtınız kullandığınız itemlerin ağırlığına göre 27-30 aralığında olmalı kalkan ise maximum 40 olmalıdır. 62 levele ulaştığınızda geminizin statlarını, 53 level görevinden aldığınız reset kartı ile 62 killmark cpu olan andantino format 99 ile sıfırlayabilirsiniz ki benim tavsiyem de bu yöndedir. Bu durumda geminizin yakıtı 31, savunması 32 ve kalkanı 42 olacaktır ve bu statlar bu şekilde kalmalı bundan fazla artırılmamalıdır. (Tavsiye etmememe rağmen ben savunma AG olacam diyorsanız defans statlarını artırabilirsiniz) Yine 62 levele kadar ruh 63 e ulaşmış olmalıdır. Neden 63 derseniz, 63 den sonra ruh 3-3 yerine 4-4 yükselmeye baslar ve yetenek daha çabuk dolar. Şimdi geldik en önemli yol ayrımı olan saldırı ve ruh statlarını nasıl vereceğimize. Burada önünüzde 2 yol var: 1. si ruhu 63 yapıp (504 yetenek) saldırıyı 300’e tamamlamaya çalışmalısınız. Böylece çok seri bir şekilde kasabileceğiniz gibi ölümcül bir AG olabilirsiniz. AG de saldırıya 1 stat verdiğinizde saldırı değeri 4, ruha 1 stat verdiğinizde ruh değeri 3 (yetenek 24) olarak artar. 62 levelde 62 killmark cpu olan andantino format 99 ile statlarınızı sıfırladığınızda, 74 levele ulaştığınızda 63 ruh ve 300 saldırılı bir AG sahibi olursunuz. Ancak bu durumda özellikle çatışmalarda yeteneğiniz çabuk bitecektir. Yetenek savaşlarda bir geminin her şeyidir ve yeteneği bitmiş bir gemi çok çabuk vurulacaktır. Özellikle AG kuşatma moduna geçemeyip bariyerde açamayacağı için yem olmaktan kurtulamayacaktır. Kasarken yeteneğin dolmasını beklemeye fırsatınız olabilir ama savaşta böyle bir şansınız yoktur. Bu durumda da savaş bölgesinden hemen ayrılmanız gerekecektir. Ya da yetenek bittiği zaman sp kit kullanarak yetenek basmak ya da malzeme hangarından oyun parası ile yetenek almak zorunda kalırsınız ki bunlar da maddi açıdan büyük külfettir ve çok zorunlu kalmadıkça tavsiye etmem. 2. Yol ise saldırıdan kısarak ruha daha fazla stat vermelisiniz. Zira yukarıda da belirttiğim üzere AG çatışmalarda çok fazla yetenek harcayan bir gemidir. Bu durumda tercih sizin olmakla beraber 74 levelde statlarınızı ruh kullanma ihtiyacınıza göre 204-240 aralığında saldırı geri kalanını ruh şeklinde verebilirsiniz. (Ya da kendi oluşturacağınız farklı bir kombinasyon) Bu sayede savaş alanında daha uzun süreli kalabilirsiniz. Ancak saldırıdan kıstığınız için hasar gücünüzün de düşeceğini unutmamanız gerekir.

AG Silahları

AG nin asıl silahı BG, IG ve MG nin aksine standart silahtır. Standart silahlar arasında ise asıl kullandığı silah ve benimde tartışılmaz favorim büyük parçalamadır. Bu silahın olasılığı % 74.90 olup diğer standart silahlara nazaran olasılığı oldukça düşüktür. Ancak temiz silahlara yada ekleri güzel olan silahlara kart basarak olasılığını artırabilirsiniz. Silah basımı konusunda forumda açıklamalar mevcut olduğu için bu konuya girmiyorum. İyi bir büyük parçalamanın asgari % 90 olasılığı olması gereklidir. Zira silahınızın olasılığı ne kadar fazla olursa hedeflere karavana atma oranınızda o kadar azalır. Bunun yanında % 90 olasılığa ulaştığınızda silaha tekrar saldırı kartı basmanız ve silahın dakikada atabileceği mermi sayısını ve böylece vuruş gücünü artırmanız gereklidir. Bu iki özelliğin yani olasılık ve tekrar saldırının haricinde silaha başka türden yükseltim yapmanızı pek tavsiye etmiyorum. İdeal bir büyük parçalama en az % 90 olasılıklı ve -45 reataklı olmalıdır. (Dikkat edin ideal diyorum mükemmel demiyorum) Ancak bu oranları tutturmak oldukça zordur. Düşük levellerde silah yükseltmek çok mantıklı değildir. Zira silahın yanması durumunda para kaybedeceğinizi ve maddi kriz yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. Ancak 65 level olduktan sonra 65 parçalama ile iyi bir silah yapmak için yükseltim yapmayı denemenizi tavsiye ederim. AG gelişmiş silah olarak sadece terol kullanır. Terol patlama yarıçapı 100 m. olmasına rağmen güdümlü füze olmayıp düz bir hat şeklinde ilerler. Yani tam karşıdan gelen hedefleri veya tam önünüzden direkt olarak kaçmaya çalışan hedefleri vurabilirsiniz. Bu nedenle hareketli hedeflere karşı çok etkili değildir. Türüne göre 1 seferde 4 ya da 6 tane füze atabilir.

AG Hangi CPU'yu takmalı?

Düşük levellerde şayet bulabilirseniz saldırı, ruh, savunma, yakıt ve kalkan veren uniq CPU dediğimiz CPU lardan kullanmalısınız. Manevra veren CPU ların manevrası işinize yaramayacağı için mümkün olduğunca kullanmayın. Uniq CPU lar 1 levelden itibaren gemiye takılabilir ve 45 değer verir. CPU lar özelliklerine göre geminizin saldırı, savunma, yakıt, ruh vs. gibi özelliklerini artırır ve böylece ekstra stat kazanmış gibi olursunuz. Uniq CPU bulamazsanız normal CPU kullanın ama dediğim gibi manevra CPU ları hariç. 62 level olduğunuzda yukarıda belirttiğim üzere 62 killmark cpu olan andantino format 99 kullanmalısınız. Bu CPU yu kendiniz yapabileceğiniz gibi satın da alabilirsiniz.

AG Lvl 65+ dan sonra ne yapmalı?

Bu sizin nasıl oynamak istediğinize bağlıdır. Ben çok savaşırım savaşmadan yapamam diyorsanız ruhu kendi ihtiyacınıza göre ayarlayarak 63 den daha fazla artırabilirsiniz. Bu durumda ruh ve saldırıyı kendi ruh kullanım ihtiyacınıza göre ayarlamanız gerekecektir. Ben hızlı kasıp ağırlıklı olarak yüksek levellerde savaşmak istiyorum ve daha sonra tekrar TL ile kredi alıp stat sıfırlayabilirim diyorsanız o zaman ruhu 63 de bırakıp statlarınızı 300 olana kadar saldırıya vermeli daha sonra tekrar ruh vermeye devam etmelisiniz.

AG'nin Savaşlarda kullanımı nasıldır?

AGler savaşlarda en ölümcül gemidir. Zira kuşatma moduna geçtiğinde ve bariyerini açtığında hiçbir gemi AG nin karşısında olmayı istemez. İyi bir AG pilotu olduğunuzda hiçbir geminin alamayacağı kadar ün alabilirsiniz. Ün konusunda AG nin tek rakibi BG lerdir. AG nin iyi bir silahla kendi levelinde alamayacağı gemi yoktur. AG nin tek zorlandığı gemi 300 manevralı , MG bufları ve kaçış muskası ile desteklenmiş IG lerdir. Zira olasılığı düşük bir silahla bir AG nin IG ye isabet kaydetmesi ve dolayısıyla onu düşürmesi imkansıza yakındır. Bu nedenle IG ler için olasılığı yüksek bir silah taşımak yararlı olacaktır. AG her geminin korkulu rüyasıdır ama AG nin de korkulu rüyası BG lerdir. Şayet bariyeriniz açık değilse iyi bir bawosu olan yüksek levelli bir BG sizi yerbombla tek atışta alabilecektir. Ama bu moralinizi bozmasın zira karşıdan gelen bir BG kolay kolay AG’ye yaklaşamayacağı gibi yaklaştığında da bariyer açarsanız hiçbir hasar almazsınız. Unutulmaması gereken husus bariyer açıkken gelişmiş silahlar AG ye vuramaz ancak standart silah vurabilir. Bu nedenle diğer rakipleri menzili kısa olan standart silahları kullanamaması için mümkün olduğunca uzakta tutmak gerekecektir. Ayrıca AG başka bi AG ile karşılaştığında bariyer açmanın çok fazla faydası da olmayacaktır. AG ağır bir gemi olması nedeniyle diğer gemilerden kaçamaz. Savaşmaktan başka çaresi yoktur ve AG havada değil yerde savaşan bir gemidir. Bu nedenle savaşlarda ya da bire birde rakibini gördüğü anda yere inip kuşatma moduna geçmeli ve gerekiyorsa bariyerini açmalıdır. Kuşatma modunda hedefe otomatik olarak kitlendiği için rakibi düşene ya da menzilinden çıkana kadar AG nin mermilerine hedef olmaktan kurtulamayacaktır. AG nin menzilinden çıkana kadar rakibi düşmezse bile oldukça önemli hasar alacak ve başka bir gemi tarafından vurulabilecektir.
**Harpocrates**
Düdük Admin
Düdük Admin
**Harpocrates**

Erkek
Keçi
Düdük Replemeleri.)) : 3
Lakap : Frenz "xxU2xx"

A gear herşey için bilgi Empty
MesajKonu: Geri: A gear herşey için bilgi   A gear herşey için bilgi Icon_minitimeCuma Ağus. 20, 2010 4:53 am

saol paylaşım için hayatımdaki bazı saçmalalıklarım yüzünden birçok şey gibi oyunada ara verdim.. umarım yakında dönerim aranıza herkese çok çok selamlarımı ilet serkan abi ye de deki ag yi kasmıyormu arada bakıyorum hala aynı lwli .))))))))
http://born2kill.bosforum.org

A gear herşey için bilgi
1 sayfadaki 1 sayfası